W niedzielę, 7 czerwca 2015 roku w Chojnie, odbyły się tegoroczne gminne zawody sportowo – pożarnicze OSP i MDP Gminy Pakosław.
Zgodnie z tradycją poprzedził je przemarsz uczestników imprezy i zaproszonych gości w takt marszów granych przez orkiestrę dętą z Miejskiej Górki
W zawodach wystartowało 25 drużyn, które rywalizowały w 3 konkurencjach: musztrze, sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Prawidłowość wykonania poszczególnych zadań oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu.
Po zsumowaniu wyników wszystkich etapów okazało się, że podium wywalczyli strażacy
z następujących Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
Grupa „A" (męska pow. 18 lat) – Golejewo, Chojno „B” i Chojno „A”
Grupa „A-I" (męska 16-18 lat) – Golejewo, Góreczki Wielkie, Pakosław
Grupa „C" (żeńska pow. 16 lat) – Golejewo, Ostrobudki
Grupa „IM" (męska 12-15 lat) – Sowy, Zaorle, Góreczki Wielkie
Grupa „IŻ" (żeńska 12-15 lat) – Golejewo, Chojno, Sowy
Zwycięzcy otrzymali talony do wykorzystania na terenie gminy ufundowane przez Gminę Pakosław.
Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Gminę Pakosław na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się w Bojanowie 6 września 2015 r. W grupie „seniorów" wystartuje również laureat II miejsca – OSP Chojno „B”.
Zmagania strażaków z terenu gminy Pakosław obserwowali m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Panocha i Prezes ZOP ZOSP RP w Rawiczu dh Jan Solak oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Rawickim Panem Adamem Sperzyńskim, a także delegacją z OSP Grabonóg (gm. Piaski).

Pliki do pobrania:
protokol_sedziego_glownego.pdf