Komunikat Klasyfikacyjny
Zawodów Strzeleckich z Broni Sportowej
w ramach Akcji Lato z LOK – 2015 i Dnia Wojska Polskiego

Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Rawiczu, Rawicki Klub Sportowy „BOCK” w Rawiczu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu – byli organizatorami zawodów strzeleckich w ramach akcji „Lato z LOK – 2015” z okazji dnia Wojska Polskiego o Puchar Starosty i Prezesa LOK, które odbyły się 9 sierpnia 2015 r. na strzelnicy OSiR w Rawiczu - Sierakowo (teren byłego poligonu).
W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu.
3. Domagała Andrzej
Strzelano z pistoletu sportowego oraz karabinu sportowego. Suma punktów w obu konkurencjach była brana do klasyfikacji drużynowej. Ponadto wyłoniono najlepszych zawodników indywidualnie.
Nasi zawodnicy dobrze spisali się na tym turnieju strzeleckim za co należą się im słowa uznania i podziękowania i tak: Nasza I drużyna zajęła I miejsce zdobywając w sumie 406 pkt (karabin sportowy i pistolet sportowy) II miejsce zdobyła drużyna LOK KZR Rawicz – 380 pkt, III miejsce zdobyła drużyna LOK Leszno – 368 pkt. Natomiast nasza druga drużyna zajęła VI miejsce z wynikiem 341 pkt. W turnieju drużynowym startowało 8 drużyn. W klasyfikacji indywidualnej z karabinu sportowego pierwsze miejsce zajął p. Maciej Hałas z wynikiem 75 pkt, piąty był p. Szymon Andrzejak z wynikiem 72 pkt, a szósty Jackowski Maciej z wynikiem 72 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej z pistoletu sportowego zwyciężyła p. Musielak Klaudia z wynikiem 85 pkt z Brico Marche Rawicz.
Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
V miejsce Andrzejak Szymon z wynikiem 79 pkt
VII miejsce Jackowski Waldemar z wynikiem 74 pkt
VIII miejsce Jakubiak Krzysztof z wynikiem 70 pkt
Pan Hałas Maciej był trzynasty, p. Jackowski Maciej dwudziesty trzeci a p. Andrzej Domagała był dwudziesty szósty. Należy zaznaczyć, że wyniki z pistoletu sportowego są gorsze ze względu na rzadki kontakt z tą bronią sportową naszych zawodników.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli:
p. Sperzyński Adam – Starosta Rawicki
p. Rzepecki Lech – Prezes Zarządu Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Rawiczu