Na XVII Kongresie, w obecności przedstawicieli rządu i parlamentu przedstawimy związane z tymi tematami stanowiska i postulaty. Jednak zgodnie z naszym hasłem NIC o NAS BEZ NAS, potrzebujemy poparcia i bezpośredniego zaangażowania całego środowiska gmin z obszarami wiejskimi by jeszcze lepiej reprezentować nasze interesy. XVII Kongres Gmin Wiejskich, nie będzie jednym z wielu spotkań samorządowych. Nasz Kongres wyróżnia się dedykowanym programem dla gmin z obszarami wiejskimi, przygotowany zgodnie z ich oczekiwaniami. Bezcenną wartością Kongresu jest jednoczenie środowiska samorządowego celem wspólnego oddziaływania na kształt i wymiar przyszłych zmian. Dlatego do naszych debat zapraszamy przedstawicieli rządu i parlamentu.  W tematyce XVII Kongresu  ujęliśmy zarówno zagadnienia ustrojowe związane ze strategią rozwoju obszarów wiejskich, realizacją zadań oświatowych, integralnością terytorialną gmin, przyjętymi i planowanymi istotnymi dla samorządu rozwiązaniami prawnymi (m.in. „Prawo wodne”, „Kodeks urbanistyczno-budowlany”), jak i bieżącymi problemami z obszaru zarządzania kryzysowego.

Integralnymi częściami kongresu będą: III Forum Skarbników Gmin Wiejskich oraz I Forum Radnych i Przewodniczących Rad Gmin Wiejskich. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom sygnalizowanym z gmin wiejskich. Ich celem jest pogłębienie wiedzy, nawiązanie współpracy i wypracowanie rekomendacji, które będą przyjęte przez wszystkich uczestników Kongresu.

Starając się aby debata miała jak najszerszy wydźwięk stworzono również okazję współuczestniczenia każdego zainteresowanego poprzez transmisję on-line z największej debaty pierwszego dnia i debaty plenarnej drugiego dnia Kongresu. Będzie ona dostępna na stronie Związku www.zgwrp.pl, oraz na stronie Kongresu www.kongresgmin.pl.

Transmisja z pierwszego dnia, z panelu Forum Wójtów i Burmistrzów: https://youtu.be/GKmB45exkq0
Transmisja z drugiego dnia, z obrad plenarnych https://youtu.be/es40d9l5NLE

Zachęcamy również Państwa do zapoznania się z pięcioma projektami stanowisk XVII Kongresu Gmin Wiejskich:

NIC o NAS BEZ NAS