Najwięcej lat, bo 40 lat to kierowanie administracją gminy Pakosław, kolejno na stanowisku sekretarza gminy, naczelnika gminy i wójta gminy. O tym okresie piszą internauci lub mówią przyjezdni - Pakosław nabrał „rangi miasteczka”, a pobudowaną infrastrukturę porównują do lepszej niż miasteczkowej. Podziwiają zainwestowanie w sieć gazową, sanitarną, światłowodową oraz kompleks oświatowo - sportowy w Pakosławiu, przypominają krajobraz zalewanych łąk nad Orlą w miejscu obecnego zalewu.

Niewielu jest mieszkańców w gminie z ponad 50 letnim stażem pracy zawodowej, w Wielkopolsce tylko kilku samorządowców legitymuje się ponad 35 letnim okresem kierowania miastem lub gminą.

Teraz czas przygotować się do przekazania tego dobrze urządzonego „gospodarstwa gminnego” w odpowiednie ręce i czas powrócić do ulubionego hobby, jakim jest modelarstwo szkutnicze, czytelnictwo i przygody podróżnicze. A jeśli politycy pozwolą, to nie zamierzam zrywać kontaktu z samorządami w Wielkopolsce. Czekam też w kolejce na przyjęcie do Klubu Seniora „Jawor”.

 

Grudzień, 11.12.2017r.                                                                      Wójt-Kazimierz Chudy