W dzienniku „Rzeczpospolita” z 15 stycznia 2018 roku ukazał się artykuł o planach zagospodarowania żwirowni w Nowej Hucie k/Krakowa na atrakcyjne miejsce do rekreacji i wypoczynku – nazwanej „Krakowskimi małymi Mazurami”.

                Obszar 86 hektarów po wyrobiskach żwirowych zostanie zagospodarowany na miejsce rekreacji (u nas 55 hektarów) – w ciągu 3 lat, poprzez uporządkowanie terenu, budowę ciągów pieszo-rowerowych, parkingu, plaży z wydzielonym kąpieliskiem, pomostów i platformy do wodowania niewielkich łódek, przebieralni i sanitariatów, boiska do piłki plażowej, placu zabaw dla dzieci. Na innym brzegu urządzone zostaną stanowiska do wędkowania, punkty widokowe z ławkami i leżakami. Także place zabaw do imprezowania i namiot plenerowy (biesiadny).

                My jeszcze   mamy galerię rzeźb, a także narty wodne (czasowo unieruchomione). W Krakowie chyba jeszcze o tych atrakcjach nie wiedzą!

 

Szkoda tylko, że niektórzy nasi mieszkańcy nie doceniają walorów akwenu w Pakosławiu. A atrakcji może być jeszcze więcej!

 

 

Styczeń, 17.01.2018                                                       Wójt – Kazimierz Chudy