Wyrzucając śmieci do rowu, lasu czy na pobocze przyłączasz się do rodziny BRUDASÓW!

Złudne były nadzieje, że reforma śmieciowa wyeliminuje zwyczaj wywożenia śmieci do lasu czy wyrzucanie śmieci przez okno jadącego samochodu na pobocze czy rowu. Dlaczego tak się dzieje? bo to nie kwestia systemu, lecz kultury.
W Gminie Pakosław tylko w tym roku zebrano z poboczy i rowów 70 worków śmieci. Wyrzucane jest wszystko od tapczanu po muszlę klozetową czy butelki. Aby ograniczyć to zjawisko apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby działające bezprawnie i ze szkodą dla całej gminy.
Samorząd sam nie da rady, bez pomocy mieszkańców, zlikwidować tego negatywnego zachowania. Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na wyrzucanie śmieci przez okna samochodu czy tworzenie się dzikich wysypisk.


PO SWOIM PSIE POSPRZĄTAJ SAM!

Nie wstydźmy się sprzątać po swoich pupilach. Leżące psie kupy w Gminie Pakosław
a w szczególności w miejscowości Pakosław to duży problem.

Właściciele, których czworonogi załatwiają się na chodniku, trawnikach, kwiatkach powinni sprzątać po swoich pupilach tak samo jak czynią to we własnym ogrodzie. Jednym z najczęstszych powodów nie sprzątania po swoim pupilu jest brak świadomości, że psie odchody mogą przeszkadzać innym, a drugi to - wstyd. A wstydzić się powinni ci, którzy nie sprzątają po swoim psie, a nie ci, którzy to robią! Problem psich odchodów to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Psie odchody mogą być przyczyną groźnych chorób.
Psie odchody można sprzątnąć ręką uzbrojoną w torebkę foliową, specjalną łopatką lub innym przez siebie przygotowanym narzędziem, np. kawałkiem tektury, następnie przełożyć do torebki, także foliowej, i wrzucić do najbliższego ulicznego kosza na śmieci.