Śmiałków przybywało z niedzieli na niedzielę, pakosławska grupa rozrosła się do 10 osób, w tym o dziesięcioletnią Amelkę z Leszna (wnuczka sołtysa z Chojna) i dziewczynę z Osieka.

                Zakończenie zimowego sezonu zaplanowano 25 marca (niedziela) o godz. 1300 z udziałem Starosty Rawickiego, władz samorządowych gminy, pracowników Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.

                Zapraszamy w niedzielę o godz. 1300  nad zalew!

                A w kwietniu bardzo ważna wizyta. Odwiedzi nas Pan Edward Ptak – właściciel stoku narciarskiego w Machnicach k/Trzebnicy, by rozważyć propozycję zainwestowania w Pakosławiu, w podobny stok narciarski, jaki już od dwóch sezonów funkcjonuje w Machnicach. Okazuje się, że SKI MACHNICE znane są wielu mieszkańcom naszej gminy, szczególnie tym, którzy rozpoczynają „przygodę” z jazdą na nartach.

                Nasze wzgórze na zalewie, po ustabilizowaniu nasypu, z 350 metrowym stokiem, nadaje się do zainwestowania. Potrzebne są jednakże duże pieniądze.

                Poniżej na zdjęciach widać nasze wzgórze w zimowej szacie oraz „morsów” w sztormowej pogodzie, jak „nad morzem” w zimowej kąpieli.

 

 

Marzec, 19.03.2018r                                      Wójt – Kazimierz Chudy

 Galeria zdjęć: