Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie. Tym, co je łączy, to korzenie.

Jerzy Zawieyski

 

Dnia 28 kwietnia 2018r., nad Zalewem w Pakosławiu miała miejsce V edycja nasadzenia drzew. Sadzonki młodych drzewek posadzili m.in.: władze Gminy Pakosław wraz z pracownikami, radni, sołtysi, strażacy, przedstawiciele Nadleśnictwa Piaski, pszczelarze, pracownicy Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu, dyrektorzy szkół, nauczyciele wraz z uczniami oraz mieszkańcy Gminy Pakosław
 

Święto Drzewa od wielu lat integruje społeczność wokół inicjatyw lokalnych takich jak : sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Gmina Pakosław już piąty raz włączyła się do tej akcji. Wspólne sadzenie drzew w ramach kilkuletniego programu, ma uświadomić mieszkańcom naszej gminy, że przyczyniają się to do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia, a także do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. O roli drzew i ich walorach mogliśmy usłyszeć podczas części artystycznej, którą przygotowała na ten dzień młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pakosławiu. Po posadzeniu drzewek, na wszystkich uczestników spotkania czekało wspólne ognisko, gdzie mogliśmy usmażyć sobie kiełbaski.
Cieszy nas liczny udział społeczeństwa w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, iż nowo posadzone drzewka, będą pięknie rosły i cieszyły oko odwiedzających Zalew w Pakosławiu. Niech zatem ochrona i sadzenie drzew będzie uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

 

Maj, 2.05.2018r

 Galeria zdjęć: