Wdzięczni jesteśmy władzom gminy Pępowo i Komitetowi Współpracy Gmin Pępowo – Dodeward za włączenie szóstki naszych dzieci do wakacyjnej grupy.

Tygodniowy pobyt w Holandii – to wyjazd na plaże Morza Północnego i plaże zalewu niedaleko Dodewrd, pobyt w Muzeum bitwy w 1944 roku o Arnhem całodniowe zabawy w parku rozrywki SLAGHAREN, a także imprezy sportowe, zabawy z rówieśnikami holenderskimi, poznawanie kultury i zwyczajów holenderskich.

Dzieci, także opiekunowie urzeczeni byli gościnnością holenderskich rodzin, architekturą zabudowań i ulic ze ścieżkami rowerowymi oraz urządzeniami spowalniającymi ruch samochodowy, a także pięknem przydomowych ogródków. Zwracano też uwagę na obsadzone drzewami i krzewami ulice, drogi lokalne i autostrady, drogi śródpolne i rowy.

Młodzi mieszkańcy naszej gminy upominać się będą – to już wiemy – o bezpieczne ścieżki rowerowe, a być może, na wzór rówieśników holenderskich, do szkół nie zechcą dojeżdżać autobusami, tylko….. rowerami.

W październiku br wspólnie z Pępowem świętować będziemy 30-lecie współpracy Pępowa z gminą Neder Betuwe. Goście z Holandii mieszkać będą w pałacu w Pakosławiu oraz przez jeden dzień poznawać instytucje gminy Pakosław, a wieczorem uczestniczyć w spotkaniu w hotelu „Różany Zakątek” w Osieku (mecz w kręgle).

Poniżej kilka fotografii z pobytu w gościnnej gminie Neder Betuwe.

 

Dziękujemy serdecznie za wspólne wakacje.

 

                                                                                                                                  Wójt Kazimierz Chudy z opiekunkami

                                                                                                                                             z GOPS w Pakosławiu

 Galeria zdjęć: