Klasycznym przykładem sponsoringu jest „Festyn Parafialny w Golejewku” oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży Fundacji im. Maksymiliana Dudy z Grąbkowa lub działalność na rzecz osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Wsparcie dla Każdego” z gminy Pakosław.

Gdyby nie sponsorzy, to nie byłoby dofinasowania „galerii rzeźb” na zalewie, w tym edukacyjnej galerii ptaków.

Dofinansowywana też jest przez licznych sponsorów impreza „Country nad zlewem”, w tym roku przez Bank Spółdzielczy w Jutrosinie, Firmę GAZ-SYSTEM S.A., Firmę ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

Sponsoring wspiera też działalność klubów, między innymi zespołu „PAKA” i klubu sportowego „AWDANIEC”. Uzupełniłem już z własnego portfela brakujące trzy tysiące złotych w dotacji budżetowej dla „AWDAŃCA”, są też inni sponsorzy.

Każdego roku sponsorzy zapraszani są na „Koncert Noworoczny”, a listę sponsorów posiada Ośrodek Kultury i Rekreacji. Nigdy nie zabrakło Firmy „Dźwigi Polskie” z Golejewa, Banku Spółdzielczego z Jutrosina, ENEI Oświetlenie z Poznania – lista sponsorów jest dłuższa.

Po ubiegłorocznym kataklizmie ofiarnością, wykazało się sołectwo Góreczki Wielkie oraz strażacy z naszych jednostek OSP.

Na wsparcie finansowe czeka młoda artystka z Osieka. W poprzednim roku zwróciła się do radnych o pomoc w rozwijaniu talentu artystycznego (wsparcia udziela już gmina Miejska Górka). Sądzę, że prywatnej pomocy nie odmówią też radni naszej gminy i pracownicy samorządowi. Okazją będzie występ młodej artystki podczas obchodów 100 – lecia Powstania Wielkopolskiego w Golejewku – Chojnie.

 

 

 

Lipiec, 25.07.2018r                                         Wójt – Kazimierz Chudy