Pani Sabina Klak zadebiutowała w 1998 roku tomikiem wierszy „Refleksje”. Mieliśmy okazję gościć poetkę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu, a nie tak dawno przebywała wraz z towarzszącym jej zespołem w Gospodarstwie Agroturystycznym „Wojciechówka” w Pakosławiu. To właśnie tam powstawały nowe utwory muzyczne, do których teksty pisze Pani Sabina Klak. Wierzymy, że podczas pobytu w naszej gminie, zrodziło się wiele ciekawych pomysłów artystycznych, o których niebawem usłyszymy.
Pani Sabina Klak wydała już kilka zbiorów swoich wierszy. Ostatni tomik, który ukazał się w tym roku, nosi tytuł „Kwiat wycięty z Raju”, w którym znajduje się wiersz pt. „Zaorle”, ponieważ poetka związana jest z naszą gminą i z ukochanym przez nią Zaorlem. Oto ten wiersz:

Zielone łąki pod stopami,
te same ptaki na drzewach starych
- napływa w myślach fala wspomnień,
nad staw, gdzie płyną wciąż nenufary.
Tu zawsze dobro mnie otula
ciepłym, podskrzydłym zapewnieniem.
Kiedyś złożyłam tu bagaż smutku,
a ktoś go w radość poprzemieniał.
Te same łąki pod stopami,
konwalie kwitną przy kaplicy,
Wieczną nadzieją rechocą żaby,
o tych, na których wciąż mogę liczyć.

Poezję Pani Sabiny Klak polecić można każdemu, bo to poezja bliska człowiekowi, mówiąca o uczuciach i emocjach towarzyszących nam na co dzień w sposób dostępny, zrozumiały, bez zbędnego blichtru, ale też skłaniająca do zastanowienia, refleksji, którą jej wiersze są przepełnione. I takie też będą z pewnością nowe utwory, które zrodziły się na pakosławskiej ziemi.

Agnieszka Jeziorska