Zaplanowane na 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych.

Ważne informacje:

  • W środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie ponownie uruchomiona 4 marca.
  • Prosimy, aby wnioski składać przez Internet do dnia 26 lutego. Zależy nam na wyeliminowaniu sytuacji, w której obywatel – z uwagi na np. dołączenie zdjęcia niespełniającego wymagań – będzie zmuszony do ponownego złożenia wniosku po 4 marca.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości lub konieczności uzupełnień, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z urzędem – telefonicznego lub mailowego (wiadomość na skrzynkę ePUAP).
  • W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Informujemy, że wnioski o dowód można składać maksymalnie do godz. 11.30, by wszystkie wnioski na czas wprowadzić do systemu.  

WAŻNE!

Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca.

W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do ponownego złożenia wniosku.

Zależy nam na uniknięciu takich sytuacji.

 Załączniki: