W pierwszej części eliminacji, dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test pisemny, obejmujących 20 pytań dot. różnych dziedzin związanych z ochroną przeciwpożarową i ratownictwem. W następnej części uczniowie odpowiadali na pytania ze znajomości sprzętu używanego na co dzień przez strażaków podczas prawdziwych akcji ratowniczych, ćwiczeń i szkoleń.

W grupie młodszej zwyciężyła Maria Lipna, wyprzedzając Łukasza Taronta (II miejsce po dogrywce) oraz Martę Plewę (III miejce) – wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Sowach.

Niepokonaną w starszej kategorii wiekowej okazała się Marianna Kląskała ze Szkoły Podstawowej w Chojnie zaraz za nią na podium sdtaneły uczennice szkoły Podstawowej w Sowach, Maria Szymkowiak (miejsce II) i Amelia Mikołajczak (III miejsce).

Gratulacje zwycięzcom oraz podziękowania wszystkim uczestnikom turnieju złożyli wójt gminy, Pan Piotr Skrzypek oraz prezes ZOG ZOSP RP w Pakosławiu, dh Kazimierz Kląskała. Jednocześnie wręczyli nagrody i okolicznościowe upominki. Uczennice, które zajęły pierwsze miejsca wezmą udział w obozie MDP w Brennie.

Dziękujemy wszystki za udział i zapraszamy za rok.Galeria zdjęć: