Bezdomne psy odławiane z terenu gminy Pakosław niekiedy trafiają do ludzi o dobrych sercach, ale najczęściej do schroniska, a naszym celem jest znalezienie dla nich nowych, odpowiedzialnych i kochających właścicieli ponieważ nawet w najlepszym schronisku zwierzę nie będzie się czuło tak, jak w prawdziwym, własnym domu. Każdy ma szansę dać bezdomnemu psu wspaniałą resztę życia sprawiając równocześnie sobie i swojej rodzinie wiernego towarzysza.

Opieka, trochę czasu i uwagi, woda, pełna miska i kąt do spania może uratować zagubionemu zwierzęciu życie oraz uchronić go przed schroniskiem. Pies po przejściach potrafi docenić szczęście, które go spotkało i przywiązuje się do nowego właściciela nawet mocniej niż pies wychowany przez niego od szczeniaka.

Zachęcamy do przygarnięcia psów z terenu gminy Pakosław, które obecnie znajdują się w schronisku (zestawienie w załączniku). Dorosłe psy mają już ukształtowane charaktery, są znacznie mniej absorbujące niż szczenięta lub młode psy ponieważ nie wymagają wychowania od podstaw, a jedynie nauczenia zwyczajów panujących w nowym domu. One już wiedzą jak żyć w domowej społeczności, umieją współżyć z ludźmi i nierzadko z innymi psami, doceniają ludzką miłość i uwagę bo wiedzą jak na nie zasłużyć. W schronisku można wybrać takiego psa, którego zachowanie i temperament najbardziej przypasuje nowemu właścicielowi.

W miarę możliwości, Gmina Pakosław oferuje swoją pomoc w zakresie początkowej opieki nad przygarniętym psem. W przypadku adopcji bezpańskiego psa odłowionego z terenu naszej gminy (jeszcze nie umieszczonego w schronisku), zostanie wykonane badanie ogólne psa, szczepienie przeciwko wściekliźnie, odrobaczenie wraz z założeniem książeczki zdrowia zwierzęcia.

Wszystkich, którym nie jest obojętny los czworonogów, Urząd Gminy Pakosław zachęca do adopcji. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. +48 (65) 54 78 332 oraz w pok. nr 9 Urzędu Gminy Pakosław, ul. Kolejowa 2, 63-920 Pakosław.

Krzysztofa WawrzyniakZałączniki: