Zgodnie z tradycją poprzedził je przemarsz uczestników imprezy i zaproszonych gości w takt marszów granych przez Orkiestrę Dętą z Miejskiej Górki.

Dodatkową atrakcją w tegorocznych zawodach był udział 4 drużyn w rywalizacji sikawek konnych. Najlepszy czas uzyskała męska drużyna z OSP Pakosław i wraz z żeńską drużyna z OSP Sworowo będzie reprezentować gminę Pakosław na XVI Europejskich i XIX Krajowych Zawodach Sikawek Konnych w Racocie w dniu 18 sierpnia br.

W zawodach wystartowało 23 drużyny, które rywalizowały w 3 konkurencjach: musztrze, sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Prawidłowość wykonania poszczególnych zadań oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu na czele, której stanął mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak – naczelnik wydziału, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP.

Po zsumowaniu wyników wszystkich etapów okazało się, że kwalifikacja generalna z Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przedstawiła się następująco:

Grupa „A" (męska pow. 18 lat) – Golejewo, Pakosław, Chojno „A”, Sworowo, Osiek, Ostrobudki, Sowy, Zaorle, Góreczki Wielkie, Chojno „B”, Pomocno,

Grupa „A-I" (męska 16-18 lat) – Chojno, Osiek, Pakosław,

Grupa „C" (żeńska pow. 16 lat) – Golejewo, Chojno, Sworowo,

Grupa „IM" (męska 12-15 lat) – Golejewo, Pakosław, Chojno

Grupa „IŻ" (żeńska 12-15 lat) – Chojno, Osiek, Góreczki Wielkie.

Zwycięzcy otrzymali talony do wykorzystania na terenie gminy ufundowane przez Gminę Pakosław oraz okazałe puchary.

Impreza wspierana przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu.Galeria zdjęć: