Zgodnie z tradycją poprzedził je przemarsz uczestników imprezy i zaproszonych gości w takt marszów granych przez Orkiestrę Dętą z Miejskiej Górki.

W zawodach wystartowało 29 drużyn, które rywalizowały w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Prawidłowość wykonania poszczególnych zadań oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu na czele, której stanął kpt. Damian Gorwa - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu.

Dodatkowym punktem w tegorocznych zawodach było wręczenie dokumentów gwarantujących udzielenie finansowego wsparcia zakupu sprzętu ratowniczego dla strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników przez posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jana Dziedziczaka wspólnie z prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Panią Marleną Maląg.

Po zsumowaniu wyników wszystkich etapów okazało się, że zwycięzcami jubileuszowych zawodów zostali:

Grupa A (męska pow. 18 lat)

1 miejsce OSP Ostoje „A”

2 miejsce OSP Ostoje „B”

3 miejsce OSP Gostkowo

Grupa A-I (męska 16 – 18 lat)

1 miejsce OSP Miejska Górka

2 miejsce OSP Domaradzice

3 miejsce OSP Chojno

Grupa C (żeńska pow. 16 lat)

1 miejsce OSP Sobiałkowo

2 miejsce OSP Golejewo

3 miejsce OSP Rogożewo

Grupa IM (męska 12 – 15 lat)

1 miejsce OSP Miejska Górka

2 miejsce OSP Golejewo

3 miejsce OSP Jeziora

Grupa IŻ (żeńska 12 – 15 lat)

1 miejsce OSP Chojno

2 miejsce OSP Jutrosin

3 miejsce OSP Miejska Górka

Natomiast w klasyfikacji punktowej gmin o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Rawickiego zwyciężyła reprezentacja gminy Jutrosin, uzyskując 32 punkty.

Zwycięskim drużynom wręczono puchary ufundowane przez: starostę, wójta Gminy Pakosław, przewodniczącą Rady Gminy Pakosław, komendanta powiatowego PSP oraz prezesa ZOP ZOSP RP. Ponadto triumfatorzy strażackich potyczek odebrali z rąk samorządowców specjalne nagrody.Galeria zdjęć: