Absolwenci SP w Sowach (M. Basińska, J. Klejewska, K. Kuźnia, W. Łakoma, A. Łakomy, A. Mikołajczak, P. Mikołajczak, J. Płóciennik, W. Wielebska, J. Zaremba) wraz z nauczycielkami Aldoną Niestrawską i Małgorzatą Piechocka wzięli udział w Gali Finałowej podsumowującej  I edycję projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”, która odbyła się  8 października 2019 r. w Poznaniu na terenie Targów Międzynarodowych.

Szkoła w Sowach została zgłoszona do udziału w podprojekcie TRADYCJE WALK NARODOWOWYZWOLEŃCZYCH W WIELKOPOLSCE i opracowała temat „ Oddany Bogu i Ojczyźnie – ksiądz Zdzisław Zakrzewski”. Do realizacji zadania szkoła otrzymała 25 tabletów, laptop, kamerę cyfrową i materiały piśmiennicze. W projekcie brało udział 600 szkół z województwa wielkopolskiego, realizując zadania w ramach 6 podprojektów. W każdym podprojekcie zostały nagrodzone 3 szkoły. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie z Sów.

W Gali wzięła  udział pani kurator Elżbieta Leszczyńska, dyrektor projektu pan  Piotr Waśko oraz recenzenci projektów wykonanych przez uczniów – pracownicy naukowi poznańskich wyższych uczelni.

Uczestnicy projektu otrzymają nagrody w postaci czytników do ebooków.

Wyjazd do Poznania sfinansowała rada rodziców.

Zdjęcia z Gali do obejrzenia tutaj

Małgorzata Piechocka