Samorząd gminy od 1982 r.

Kadencja – od 1 paździenrika 1982r. po reaktywacji gminy
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Sekretarz Urzędu - Krystyna Marszałek, Główny Księgowy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący: Edward Talaga, radni: Kazimierz Andrzejewski, Jan Barteczka, Józef Barteczka, Stanisław Barteczka, Kazimierz Bandura, Józef Chudy, Jan Grembowski, Czesław Gandecki, Cecylia Hantkiewicz, Leon Juskowiak, Marian Małecki, Czesław Nowaczyk, Zygmunt Sierpowski, Antoni Sobota, Elżbieta Turbańska, Stanisław Tyczyński.

Kadencja 1984-1988
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Sekretarz Urzędu - Krystyna Marszałek, Główny Księgowy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący: Edmund Błaszyk, radni: Kazimierz Andrzejewski, Edmund Błaszyk, Roman Bruder, Józef Chudy, Janina Chróścińska, Lech Dworniczak, Tadeusz Gospodarek, Jan Grembowski, Wiktor Hantkiewicz, Grażyna Hanus, Jan Jarosz, Edward Kowalski, Emilian Karolewski, Józef Karkosz, Lucjan Kasperski, Józef Mosiek, Marian Małecki, Zenon Maciejak, Aleksander Naglik, Czesława Nowaczyk, Mieczysław Pernak, Franciszek Plewa, Stanisław Stelmach, Antoni Sędłak, Krystyna Szczepańska, Antoni Wojciechowski, Maria Werno, Antoni Żyto, Maria Żyto.

Kadencja 1988-1990
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Sekretarz Urzędu - Krystyna Marszałek, Główny Księgowy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący: Florian Głowacz, radni: Franciszek Antkowiak, Kazimierz Andrzejewski, Eugenia Apanowicz, Józef Chudy, Stanisław Dworniczak, Florian Głowacz, Władysław Grupa, Jan Grembowski, Leon Juskowiak, Emilian Karolewski, Stanisław Kapała Mieczysława Kuźnia, Edward Kowalski, Stanisław Łakomy, Jan Małecki, Zenon Maciejak, Józef Mosiek-Pakosław, Józef Mosiek – Golejewo, Walenty Mądry, Danuta Pieprzyk, Janina Pieprzyk Danuta Rybacka, Władysław Skiba, Stanisław Sierpowski –Sowy, Tadeusz Szkudlarek, Irena Tatarek, Józef Tomczak, Lucyna Twardowska, Maria Werno, Maria Żyto.

I Kadencja 1990-1994
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Sekretarz Urzędu - Krystyna Marszałek, Główny Księgowy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący: Grzegorz Misiek, radni: Franciszek Antkowiak, Eugenia Apanowicz, Jan Barteczka, Józef Chudy, Stanisław Dworniczak, Mieczysław Kasperski, Zenon Maciejak, Henryk Małecki, Grzegorz Misiek, Józef Mosiek, Antoni Rojda, Danuta Rybacka, Piotr Sierpowski, Józef Tomczak, Jan Turbański, Antoni Wojtyś, Maria Żyto.

II Kadencja 1994-1998
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Sekretarz Urzędu - Krystyna Marszałek, Główny Księgowy - Teresa Miernik
Rada Gminy
Przewodniczący – Marian Maćkowiak, radni: Franciszek Antkowiak, Mirosław Biechowiak, Józef Chudy, Marian Giżewski, Jan Grembowski, Zenon Maciejak, Marian Maćkowiak, Lucjan Kasperski, Kazimierz Kląskała, Józef Mosiek, Aleksander Naglik, Antoni Rojda, Danuta Rybacka, Ryszard Samol, Antoni Sędłak, Józef Tomczak, Antoni Wojtyś, Stanisław Zygmanowski.

II Kadencja 1994-1998
Zarząd Gminy: Kazimierz Chudy –Wójt Gminy- Przewodniczący Zarządu,
Józef Mosiek—Zastępca Wójta Gminy (nieetatowy)-Golejewo
Franciszek Antkowiak – członek – Góreczki Wielkie
Zenon Maciejak- członek- Zaorle,
Antoni Rojda –członek- Chojno,
Józef Tomczak – członek - Osiek,
Stanisław Zygmanowski – członek – Niedźwiadki

III Kadencja 1998-2002
Kazimierz Chudy - Wójt Gminy, Sekretarz Gminy - Maria Kalicińska, Skarbnik Gminy - Teresa Miernik
Rada Gminy Przewodniczący: Danuta Rybacka, radni: Andrzej Antkowiak, Franciszek Antkowiak, Mirosław Biechowiak, Józef Chudy, Henryk Kmieć, Lucjan Kuczyński, Władysław Lorenz, Zenon Maciejak, Aleksander Naglik, Danuta Pietruszka-Orozco, Albin Pokładek, Antoni Rojda, Danuta Rybacka, Antoni Sędłak, Marian Szponik, Józef Tomczak, Stanisław Zygmanowski, Janusz Żyto.

III Kadencja 1998-2002
Zarząd Gminy: Kazimierz Chudy - Wójt Gminy -Przewodniczący Zarządu,
Józef Tomczak –Zastępca przewodniczącego(Zastępca Wójta Gminy – nieetatowy)-Osiek
Franciszek Antkowiak-członek- Góreczki Wielkie,
Zenon Maciejak –członek- Zaorle,
Aleksander Naglik – członek-Pakosław
Albin Pokładek – członek -Chojno
Stanisław Zygmanowski – członek - Niedźwiadki

IV Kadencja 2002-2006
Kazimierz Chudy - Wójt Gminy, Sekretarz Gminy - Maria Kalicińska, Skarbnik Gminy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodnicząca – Danuta Rybacka, radni: Franciszek Antkowiak, Józef Chudy, Henryk Kmieć, Wiesław Krzyżosiak, Lucjan Kuczyński, Zenon Maciejak, Albin Pokładek, Antoni Rojda, Ryszard Samol, Antoni Sędłak, Marian Szponik, Józef Tomczak, Zdzisław Tyczyński, Stanisław Zygmanowski.

V Kadencja 2006-2010
Kazimierz Chudy - Wójt Gminy, Sekretarz Gminy - Maria Kalicińska, Skarbnik Gminy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący - Mirosław Biechowiak, radni: Józef Chudy, Henryk Kmieć, Roman Kozica, Wiesław Krzyżosiak, Lucjan Kuczyński, Zenon Maciejak, Jan Ostrowski, Danuta Pietruszka-Orozco, Albin Pokładek, Antoni Sędłak, Stanisław Sierpowski, Józef Tomczak, Zdzisław Tyczyński, Stanisław Zygmanowski oraz Antoni Wojtyś w związku ze śmiercią Henryka Kmiecia.

VI Kadencja 2010-2014
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Zastępca Wójta - Łukasz Burkiewicz, Sekretarz Gminy - Barbara Konopka, Skarbnik Gminy - Teresa Miernik
Rada Gminy Przewodniczący: Antoni Sędłak, radni: Szymon Węcłaś, Danuta Pietruszka- Orozco, Mirosław Biechowiak, Albin Pokładek, Aleksander Naglik, Elżbieta Łakoma, Zofia Kusztelak, Antoni Wojtyś, Janusz Pawlak - w związku z rezygnacją z mandatu, mandat radnej objęła Katarzyna Celka, Urszula Szymkowiak, Marek Możejko, Wiesław Krzyżosiak, Jan Ostrowski, Zbigniew Paca (w związku z wygaśnięciem mandatu – mandat objęła Agnieszka Jakubowska).

VII Kadencja 2014-2018
Wójt Gminy - Kazimierz Chudy, Zastępca Wójta - Łukasz Burkiewicz, Sekretarz Gminy - Barbara Konopka, Skarbnik Gminy - Teresa Miernik Rada Gminy Przewodniczący: Mirosław Biechowiak, radni: Danuta Pietruszka – Orozco, Hubert Wojtkowski, Bogumiła Andrzejak, Małgorzata Deka, Maciej Gniazdowski, Agnieszka Jakubowska, Roman Kozica, Wiesław Krzyżosiak, Mariola Kusztelak, Elżbieta Łakoma, Jan Ostrowski, Albin Pokładek, Joanna Pieprzyk, Piotr Skrzypek.


Sołtysi gminy Pakosław od 1982 r.

  • Białykał - Augustyniak Eugeniusz, Lucjan Kuczyński, Elżbieta Głowacz
  • Chojno - Franciszek Andrzejewski, Antoni Rojda, Albin Pokładek
  • Dębionka - Józef Stachowski
  • Golejewko - Leon Jóskowiak, Tomasz Michalski, Małgorzata Deka od 25 stycznia 2016r.
  • Golejewo - Maciej Janiak - ojciec, Maciej Janiak - syn, Robert Lisiecki
  • Góreczki Wielkie - Jan Zakrzewski, Czesława Głowacz, Adam Głowacz, Franciszek Antkowiak, Roman Kozica od marca 2015r.
  • Niedźwiadki - Stanisław Zygmanowski
  • Osiek - Tadeusz Jarosz, Józef Tomczak, Urszula Szymkowiak
  • Ostrobudki - Marian Maćkowiak, Jerzy Przewoźny, Zenon Jankowiak od marca 2015r.
  • Pakosław - Marian Szponik, Michał Wawrzyniak od marca 2015r.
  • Podborowo - Stanisław Tyczyński, Zdzisław Tyczyński
  • Pomocno - Albin Kaczmarek, Stanisław Przybylski, Lidia Przybylska
  • Sowy - Stanisław Łakomy, Andrzej Rusek, Franciszek Szkaradek
  • Sworowo - Franciszek Plewa, Antoni Wojtyś, Jarosław Kaczor od marca 2015r.
  • Zaorle - Stanisław Hańćkowiak, Bogdan Szczepański, Paweł Sierpowski od marca 2015r.

Dorobek gminy 1982-2002


Dorobek gminy 1982-2007


15 lat Samorządu Gminy Pakosław