Aktualności|

Gmina Pakosław dnia 15 maja 2025 roku podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu umowę o dotację, na opracowanie programu usuwania azbestu z  terenu gminy. Przedsięwzięcie pn. „Opracowanie Programu Usuwania Azbestu z terenu Gminy Pakosław na lata 2026-2032 wraz z wykonaniem ewidencji wyrobów azbestowych zlokalizowanych w granicach Gminy Pakosław”, dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie dotacji w kwocie 16 500,00 zł. Wkład własny Gminy Pakosław wyniesie 11 000,00 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia opiewa na kwotę 27 500,00 zł.

Zgodnie z umową, dotowane przedsięwzięcie obejmowało będzie opracowanie programu usuwania azbestu z terenu gminy wraz z wykonaniem ewidencji wyrobów azbestowych zlokalizowanych w granicach Gminy Pakosław.

Zadanie zostanie zrealizowane do 30 listopada 2026 roku. Natomiast rozliczenie dotacji nastąpi do dnia 15 grudnia 2026 roku.

Strona internetowa Funduszu: https://www.wfosgw.poznan.pl/

Close Search Window