Poranek, 2 stycznia 2016 powitał nas słońcem, mrozem o temperaturze – 120C i świeżutkim śniegiem. Śniegiem wyczekiwanym przez dzieci (może i dorosłych) i pięknymi krajobrazami w zimowej scenerii.

       A zima wygląda przepięknie z każdego miejsca, także z domowego okna na ulicy 40-lecia w Pakosławiu. Oto kilka fotograficznych ujęć zimowej przestrzeni – w stronę sali sportowej i gimnazjum gminnego, pól uprawnych w stronę Góreczek Wielkich i iglaków przydomowych przysypanych białym puchem. 

       Nareszcie możemy przystąpić do mrożenia wody na lodowisku, a sobotę i niedzielę po sylwestrowych spotkaniach wykorzystać na zabawę z dziećmi (sanki) – na przysypanych kilkucentymetrowym śniegiem bocznych uliczkach naszych miejscowości. Uważajmy na zachowanie bezpieczeństwa! 

       Pytania o lodowisko. Lodowisko przy obecnym ociepleniu klimatu (naukowcy zapowiadają jeszcze większe ciepło i zmiany klimatyczne w Europie) wymaga przykrycia namiotem. Posiadamy opracowaną koncepcję projektową i jesteśmy ujęci u Marszałka Województwa Wielkopolskiego w programie obiektów sportowych do dofinansowania w latach 2016 – 2018. Kłopotów z otwarciem sezonu na lodzie w naszym regionie nie miał jedynie Gostyń, który już od 3 lat posiada lodowisko przykryte, czeka nas podobna decyzja.
 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU!
 

Styczeń 2016r.                                                        Wójt – Kazimierz Chudy