Akcja pt. "19 marzeń" jest trzecią tego typu sesją, która ma na celu zwiększenie adopcji i tym samym zmniejszenie liczby psiaków w schronisku w Henrykowie. Dzięki takim akcjom, przypominaniu się mieszkańcom zarówno Leszna jak i gmin ościennych liczba zainteresowanych adopcją zwierzaków ze schroniska znacznie się powiększyła.
Wszyscy wiemy, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować całkowicie porzucania czworonogów i że do schronisk praktycznie codziennie trafia jakieś zwierzę. Jednak dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy pomóc bezdomnym zwierzętom poprzez reklamę, edukację i uświadamianie ludzi, że zwierzę to nie rzecz, ale istota czująca i kochająca.

Do akcji bardzo chętnie przyłączyły się leszczyńskie media: radio Elka, Telewizja Leszno, gazety: Panorama leszczyńska i ABC, a także reklamy na 2 dużych telebimach na ulicach miasta itp.
W akcji uczestniczyło 19 psiaków zarówno z Leszna jak i z gmin. My, pracownicy schroniska nie dzielimy zwierząt na nasze i Wasze. Każdy psiak jest szczególny i wyjątkowy. Dzięki takiej reklamie wszystkie zwierzaki ze schroniska mają szanse na większe zainteresowanie i szybszą adopcję.