Piękna prywatna polana w lasach Krasnolipki, koło Podborowa nie będzie miejscem lokalizacji Studia Nagrań Muzycznych – Republicki Studios Julii Sawickiej z Leszna.

Podczas pobytu w dniu 14 września br w Urzędzie Gminy w Pakosławiu – artystka Julia Sawicka poinformowała o decyzji w sprawie wyboru lokalizacji inwestycji pod budowę Studia Nagrań. Wybrali wieś Poniatów w Kotlinie Kłodzkiej, k/Bystrzycy Kłodzkiej.

Wieś Poniatów jest jedną z najmniejszych w Polsce, zamieszkuje ją 9 osób, położona jest w górach, przy granicy z Czechami, na wysokości 650 metrów n.p.m. 4 kilometry od jeziora o powierzchni 3 ha, 7 kilometrów od przejścia granicznego w Niemojowie do Czech, 10 kilometrów od znanego narciarzom Zieleńca. Do Poniatowa dojechać można drogą nr 389 od drogi krajowej nr 33.

Niedaleko, po stronie czeskiej znajduje się miasto (gmina) Dobruśka, partner samorządowy gminy Miejska Górka.

Wygrała cisza i spokój, brak szumu pojazdów, otoczenie pięknej przyrody z wodą w małym jeziorze. W Podborowie jest inaczej – duży ruch samochodów, ciągników i sprzętu rolniczego.

Nie martwmy się, wcześniej czy później piękna polana leśna w Podborowie znajdzie swojego odkrywcę. Kilka lat temu nie wierzono, że w zaśmieconym lesie w Podborowie powstanie ośrodek rekreacyjny „Orłowy Gród”.Wrzesień 2015 Wójt – Kazimierz Chudy