Dziś w prezentacji „Kwadratu turystycznego” gmin: Milicz – Żmigród – Pakosław – Jutrosin kolejna atrakcja turystyczna – KARCZMA RYBNA w Rudzie Żmigordzkiej.
Od dwóch miesięcy turystów przyciąga piękna, nowa „Karczma” z dwukondygnacyjną salą restauracyjną, tarasem widokowym, łowiskiem komercyjnym i ścieżką przyrodniczo – edukacyjną. A przy ścieżce drugi taras z kanapą – miejsce do obserwacji zarybionego, ogromnego stawu i na odległym brzegu gniazdujących orłów bielików.
Koniecznie z sobą trzeba zabrać lornetkę i aparat fotograficzny z lunetą, by podpatrzyć i uwiecznić bieliki. Teraz zagadka – ile orłów gniazduje w tym miejscu?
Można policzyć – zajęcie do wnikliwych obserwatorów lub podpytać przyrodnika z Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Sułowskiej.
Kolejną atrakcją przyrodniczą są spacerujące po groblach mniejsze lub większe stada jeleni, pozwalające się fotografować.
Do Rudy Żmigrodzkiej najłatwiej dojechać drogą wojewódzką nr 439 Milicz – Żmigród, z odgałęzieniem na wysokości Rudziądza w kierunku Rudy Żmigrodzkiej.
Ruda Sułowska i Ruda Żmigrodzka już przyciągają rzesze turystów, stały się również oazami wędkarstwa komercyjnego i edukacji przyrodniczej.
Oto kilka fotografii z październikowego, porannego spaceru.


Październik 2015r. Wójt – Kazimierz Chudy