Pięknieją nasze wioski, pięknieją zagrody i ogródki przydomowe. Widzimy, że mija moda na wszechobecne już iglaki, wracamy do kwiatów na klombach, alejkach, w ogródkach przed domami. Łączymy krzewy z kwiatami, zyskujemy w ten sposób kompozycje wielokolorowe, zmieniające barwy od wiosny do jesieni.
Piękne klomby mamy już w każdym sołectwie, teraz porządkowane i upiększone są większe obszary – parki, ulice, skwery.

Przykładem takich zmian jest park w Osieku otaczający budynki Domu Pomocy Społecznej, szczególnie przestrzeń wokół zabytkowego pałacu – zdjęcia poniżej. Pani dyrektor i pracownikom gratulujemy pomysłowości i wytrwałości w pielęgnacji ukwieconych alejek.

Blasku nabiera park przypałacowy w Pakosławiu, a od miesiąca, raz w tygodniu porządkowany jest przez sołtysa, radę sołecką i mieszkańców park wiejski w Pakosławiu.

Od wielu lat ozdobą Golejewka jest tak zwany „rynek”, dzieci i rodzice czekają teraz na wymianę urządzeń na placu zabaw.

W przebudowie jest skwer przed Urzędem Gminy w Pakosławiu. A w miejscach, gdzie zakopano wszystkie urządzenia techniczne i położono nowe chodniki na ukwiecenie czekają ulice i to jest praca na najbliższe kilka lat.

Bo przyjemnie się mieszka i spaceruje wśród kolorowych kwiatów.


Czerwiec 2015 Wójt – Kazimierz Chudy