To było wspaniałe niedzielne popołudnie w Chojnie, a wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Chojnianki, sołectwa Chojna, Golejewka i Golejewa a także liderki lokalnej.
W każdym z nas drzemie odrobina dziecka, dlatego tak bardzo chcemy, by ten długo oczekiwany przez najmłodsze serca dzień był dniem naprawdę wyjątkowym i jeszcze lepszym niż minione. Takie właśnie hasło uświetniało niedzielną imprezę w Chojnie zorganizowaną szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Chojna, Golejewka i Golejewa.
Wszystkie dzieci, które pojawiły się na placu mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. z dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, malowania twarzy itp. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, wszyscy chętni mogli skorzystać z przejażdżki podnośnikiem hydraulicznym.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Przedszkola w Chojnie zorganizowały wiele gier i zabaw dla dzieci i ich opiekunów, natomiast dla młodzieży Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała zmagania sportowo-pożarnicze. Podczas trwania imprezy można było skosztować pysznych kiełbasek z grilla przygotowywanych przez sołtysa Golejewka i Golejewa, a także wspaniale prezentujących się wypieków Pań z Chojnianek.
Choć pogoda płatała nam figle na twarzach wszystkich malowały się szerokie uśmiechy, i już dziś wiemy, że za rok spotykamy się znów.