W miniony piątek Firma ARMASZ – Arkadiusza Leciejewskiego z Pakosławia
ul. Rolnicza 14 radośnie i uroczyście obchodziła jubileusz 10 – lecia działalności.
Wiele osób zaskoczonych jest informacją, że Firma ARMASZ na rynku maszyn rolniczych istnieje już od 10 lat, a dopiero od niedawna znana jest w Pakosławiu.
Firma ARMASZ swoją działalność rozpoczęła w rodzinnej Łąkcie, wypracowany kapitał od ponad dwóch lat inwestuje w Pakosławiu. Właściciel firmy mówi, że Pakosław jest doskonałym miejscem na prowadzenie działalności gospodarczej. Firma produkuje maszyny rolnicze, z sukcesami uczestniczy w targach i wystawach rolniczych. Już odbudowała zakupione obiekty na ulicy Rolniczej, obecnie przygotowuje budowę nowej hali montażowej.
Firma ARMASZ zatrudnia blisko 20 pracowników, dwukrotnie zdobyła prestiżową „Nagrodę Jakości Gospodarczo – Samorządowej Regionu HIT” (rok 2014 i 2015).
Firma nie tylko produkuje doskonałej jakości maszyny rolnicze, wspiera też organizacje społeczne i pozarządowe, między innymi sponsorowała koszulki z logo dla kilkudziesięciu członków Stowarzyszenia „Włóczykije znad Orli”, które w sobotę świętowały 4 – lecie istnienia. Stowarzyszenie „Włóczykije” przemierzające pieszo szlaki turystyczne Wielkopolski, dba nie tylko o zdrowie swoich członków, promuje też gminę Pakosław i od soboty Firmę „ARMASZ”.
Co ciekawe, podczas pikniku firmowego, inni przedsiębiorcy z obszaru ciasno zabudowanych wiosek wokół Zielonej Wsi pytali, czy w Pakosławiu byłoby miejsce na kolejne działalności gospodarcze, zachętą jest infrastruktura (kanalizacja sanitarna, sieć gazowa, światłowody). Oczywiście odpowiedziałem, że tak, wskazując nawet konkretne lokalizacje.
Gratulujemy Państwu Jolancie i Arkadiuszowi Leciejewskim i życzymy dynamicznego rozwoju w kolejnych latach – w nowym miejscu – na ulicy Rolniczej w Pakosławiu.Lipiec, 4.07.2016 Wójt – Kazimierz Chudy