Już po raz czwarty miłośnicy muzyki country spotkali się nad Zalewem w Pakosławiu. Organizatorem „IV Powiatowego Pikniku Country nad Zalewem w Pakosławiu” był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, natomiast partnerami pikniku byli: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna” w Pępowie oraz Bank Spółdzielczy w Jutrosinie.

Piknik Country został rozpoczęty Mszą świętą countrową w kościele w Golejewku, przy oprawie muzycznej Zespołu Signum Dei. Następnie miłośnicy motocykli, starych i amerykańskich samochodów przejechali paradą trasę: Golejewko – Pakosław - Osiek – Pomocno – Zaorle – Sowy – Zalew. W paradzie udział wzięło ponad 200 pojazdów (samochody i motocykle). Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Rawicki - Pan Adam Sperzyński oraz Wójt Gminy Pakosław - Pan Kazimierz Chudy.

W części artystycznej pikniku wystąpiły m. in. takie zespoły jak: Zespół młodzieżowy „The Gifted” oraz Zespół dziecięcy „Young Country” z Piasków oraz Zespół „Catawba” z Wałbrzycha z tanecznym show w stylu country. Mogliśmy również posłuchać znanej w Polsce i na świecie Urszuli Chojan & „Country Show Band” z Poznania, z takimi piosenkami jak: „Kowboj Gienek” czy „Tyle świata przed nami”. Nie mogło również zabraknąć naszych miejscowych, niezwykle utalentowanych zespołów tanecznych, takich jak: „Paka” z Pakosławia oraz „Małe Chojnioki” z Chojna.
Natomiast gwiazdą wieczoru była ikona polskiego country Zespół „Gang Marcela”.

W międzyczasie dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańców.
Po występach licznie zgromadzona publiczność bawiła się na zabawie tanecznej z Zespołem „Reverse”.

Więcej zdjęć z imprezy znajdziesz tutaj.


Sylwia Tyczyńska