Impreza współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu, na stałe wpisała się w kalendarz amatorskich imprez jeździeckich w naszym regionie i cieszy się dużą popularnością wśród miłośników koni.Tradycyjnie uczestnicy pokonywali tor zręcznościowy w czterech kategoriach: Konie Duże Pary, w której zwyciężył Rafał Szymkowiak (Osiek), drugie miejsce zdobył Hubert Staśkiewicz (Sowy), trzecie Łukasz Hałupka (Grotniki); Konie Duże Single,
Pierwsze miejsce wywalczył Dariusz Owsianny (Lasocicie), drugie Maciej Lipny(Sowy), trzecie Paulina Przewoźna (Ostrobudki); Kuce Pary, kategoria w której podmium wyglądało następująco:
pierwsze miejsce Bartosz Kin (Sowy), Zbigniew Poślednik (Krzyżanki), Michał Matuszak (Bojanowo); Kuce Single, w której zwyciężyła Sissi Haussmann (Głuchów), drugie miejscerównież zdobyla Sissi powożąc innym koniem, natomiast trzecie Piotr Niedźwiecki (Szymanowo).
Po zakończeniu przejazdów zaliczanych do Pucharu Starosty Rawickiego rozegrano specjalny konkurs o Memoriał im. Feliksa Wawrzyniaka, w którym główną nagrodą ufundowaną przez Pana Wojtka Wawrzyniaka był cielak z jego hodowli. Warto zaznaczyć, że Memoriał odbył się już XVI raz. Tradycyjnie rozegrano go w kategorii Zaprzęgów Koni Dużych Par, które szczególnie lubił pakosławski Hodowca Feliks Wawrzyniak. W tym roku zwyciężył Adam Łacinnik z Konar, drugie miejsce wywalczył Górski Arkadiusz z Masłowa, natomiast trzecie Patryk Paris z Chumiętek.
Podsumowaliśmy również Grand Prix Ziemi Rawickiej, w którego skład wchodzą amatorskie zawody powożeniowe rozgrywane na terenie naszego powiatu. W klasyfikacji zaprzęgów parokonnych koni dużych zwyciężył przedstawiciel Pakosławskiego Klubu Sportowego Parada Rafał Szymkowiak, na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Górski, a na trzecim Wiesław Górski. W klasyfikacji zaprzęgów jednokonnych koni dużych zwycieżył Maciej Lipny, na drugim miejscu uplasowała się Paulina Przewoźna, a na trzecim Katarzyna Łacinnik.

        Pakosławski Klub Sportowy serdecznie dziękuje wszystkich uczestnikom oraz publiczności za przybycie na zawody.

....Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu, Gminie Pakosław oraz sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację naszych zawodów.

Do zobaczenia za rok !
                                                                              Paulina Wawrzyniak


Pliki do pobrania:
grand_prix.pdf
wyniki_pakosaw_2015.pdf