Samorząd gminy Pakosław w ostatnich dniach otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienia. Jest to tytuł „CZYSTA GMINA 2015” w kategorii gmin wiejskich w plebiscycie na „Czystą Gminę”. Gmina Pakosław wygrała w regionie leszczyńskim, wskazana została przez uczestników głosowania jako gmina, w której panuje ład i porządek.

Wcześniej, podczas konferencji jubileuszowej z okazji XXV Lecia Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS) w Poznaniu w dniu 22 czerwca br wśród 25 samorządowców wielkopolskich wyróżniony zostałem (33 lata zarządzania gminą) prestiżową statuetką FILAR SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO.
Podczas XVI Kongresu Gmin Wiejskich i II Forum Skarbników Gmin Wiejskich w dniach 6-7 października br w Serocku k/Warszawy znalazłem się w gronie nielicznych wójtów (burmistrzów) w kraju, wyróżnionych statuetką ANIOŁA – „Szczęśliwa Siódemka – 7” za zarządzanie gminą przez siedem kadencji.

W Pile podczas konferencji i uroczystości 25 Lecia Samorządu Lokalnego w Wielkopolsce w dniu 10 października br prezydent Bronisław Komorowski i prof. Jerzy Stępień wręczyli samorządowi Pakosławia „Wyróżnienie za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie w budowę i rozwój samorządu lokalnego w Wielkopolsce”.

Jesteśmy doceniani, o gminie Pakosław mówi się na różnych konferencjach i spotkaniach. Często pada pytanie, skąd taka mała gmina czerpie tyle energii i sił w samorządowym działaniu, skąd tyle pomysłów i innowacyjnych rozwiązań? We wrześniu br gościliśmy burmistrza Wisły – Tomasza Bujoka, po obejrzeniu kompleksu oświatowo – sportowego w Pakosławiu poprosił o dokumentację techniczną lodowiska „Łyżwinek” na boisku „Orlik”. Takie samo lodowisko, z przykryciem namiotowym zamierzają wybudować w Wiśle.

A oto jak Jan Paweł II ocenił samorząd: „Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów, tak, aby dla wszystkich w domu ojczystym starczyło chleba i żeby nikt nie czuł się opuszczony”.


Październik 2015r. Wójt – Kazimierz Chudy