W dniu 21 maja 2015 roku w Urzędzie Gminy w Pakosławiu odbył się po raz pierwszy Turniej Wiedzy Medycznej pn. „Potrafię Pomóc”, który ma na celu popularyzowanie idei pomocy człowiekowi, kształtowanie pozytywnych odruchów, zdobywanie i utrwalanie posiadanej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka.
Ponadto ma on służyć propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów, zasad i technik udzielania podstawowej pomocy medycznej przy wykorzystaniu dostępnego sprzętu techniczno-medycznego.
Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był komendant gminny dh Robert Panek. On też przez okres dwóch miesięcy przygotowywał dzieci i młodzież do udziału w turnieju.
Na początku spotkania pan Robert Panek przywitał wszystkich bardzo serdecznie. Następnie wyjaśnił w jaki sposób będzie przebiegał konkurs. Na początku nastąpiła część pisemna, do której przystąpili wszyscy uczestnicy. Czas trwania wypełniania testu wynosił ok 30 minut. Następnie przystąpiono do przeprowadzenia egzaminu dot. znajomości wyposażenia strażackiego zestawu sprzętu do ratownictwa medycznego PSP R-1 i wykorzystania go w praktyce. Po części praktycznej nastąpiła przerwa w czasie, podczas której komisja wyłoniła po trzech zwycięzców w każdej grupie i tak spośród uczniów szkół podstawowych na podium stanęli: Milena Maćkowiak, Filip Łakomy i Lidia Kusztelak. Z kolei najlepszymi gimnazjalistami okazali się: Kinga Leciejewska, Daniel Polaszek i Aleksandra Rabiega.
Zdobywcy I miejsc w nagrodę pojadą na obóz szkoleniowo - wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Brenna. Pozostali uczestnicy otrzymali bony upominkowe do realizacji w sklepie z artykułami sportowo – turystycznymi.
Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju, która odbędzie się już za rok.

Pliki do pobrania:
protokol_komisji_konkursowej.pdf